Pedikúra

21. května 2012 v 21:09 | Xoxo Nell |  Rady

PEDIKÚRA

Nenechte se vlákat do omylu, že v zimě pedikůru nepotřebujete. Jsou to právě vaše chodidla, které jsou denně nejvíc vystaveny námaze a pokud nemáte správnou obuv a mluvíme-li o zimě navíc dostatečně teplou, může vás to stát nejen nehezkých ztvrdlých pat a zanedbaných nehtů, plísní, ale i vaše zdraví. Každopádně si teď povíme, jak si takovou pedikúru udělat doma.
ZAČNĚTE LÁZNÍ
Nejprve potřebujete nožky požádně odmočit, aby změkla kůže a dalo se s ní dobře pracovat. K tomu budete potřebovat vaničku s horkou vodou a koupelovou solí, která vám pomůže změkčovat. Můžete přidat i kapku citrónové šťávy, která má mimo jiné i bělící účinky na nehtíky. Do připravené lázně chodidla ponořte a několik minut relaxujte. Poté použijte peeling s hrubšími částečkami určený speciálně na chodidla na obroušení ztvrdlé, staré kůže a vyhlazení kožního povrchu. Používat například peeling na obličej by nemělo až takový efekt. Po peelingu vezměte do ruky pemzu a odstraňte ztvrdlou kůži na patách. POZOR!: Nejezděte po patách pemzou všemi směry, jak se vám zlíbí! Kůže by se po oschnutí nepěkně třepila a zůstala by drsnějšího rázu. Proto jezděte pemzou vždy souvisle jedním směrem. Pemz a různých oškrabávátek na paty existuje spousty. Odborníci tvrdí, že nejšetrnější z nich je skleněný pilník. Pedikérky používají seřezávač, ale pokud nejste odborník, mohli byste si ublížit. TIP aneb. jak to dělám já: Pro dokonale hladké paty použijte nejprve kovový pilník na paty. Jeho struktura připomíná struhadlo. Hlavně u tohodle dbejte na tahy jedním směrem. Poté nechte nohy úplně uschnout a za sucha je přejeďte normálním pilníkem na paty. Veškeré nerovnosti, popř. roztřepenou kůži či jiné krásně vyhladí. Nakonec použijte hydratační krém či speciální krémy, spreje apod. na chodidla - existuje jich velká řada, různých vůní a účinků.
POKRAČUJTE ÚPRAVOU NEHTŮ
Nehty, řeknete si, je zbytečné upravovat v zimě, když se celé dny a někdy i noci schovávají pod teplými hrubými ponožkami. Ale přece nedopustíte, aby vám zarůstaly a rostly si jak chtějí. Nejlepší formou zkracování nehtů na nohou jsou kleštičky. Vždy zastřihujte nehty do rovna, tím pádem se vyhnete bolestivému zarůstání. Jejich tvar a hladkost si zajistěte pomocí pilníku. Já mám nejradši skleněný, jak na ruce, tak na nohy. Mnozí tvrdí, že na nehty je nejlepší papírový pilník, jelikož je nejšetrnější. A co klasický kovový? Ten prej radši rovnou vyhodit. Ale já říkám - záleží to na vás ;) Po opilování důkladně vyčistěte nečistoty pod nehty a zatlačte kůžičku. Nakonec můžete nehty nalakovat. Poslední dobou je hitem fr. manikůra, kterou si dělám nejčastěji i já. Ale pokud nepatříte k favoritům laku na nožkách, přetřete je aspoň bezbarvým lakem ;) A pedikúra je HOTOVA!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aminka Aminka | Web | 22. května 2012 v 8:11 | Reagovat

Ty nejsi normální, proč by jsi chtěla mít černé vlásky? Ty sama jsi krásná a tvé povolání je toho důkazem ;)

Jinak ke tvému článku, máš to hezky popsané, pedikůra je pro nohy opravdu důležitá, většinou si ji dělám o víkendech, kdy mé nožičky dostávají nejvíce zabrat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama