Diety

Černý pepř jako pomocník při hubnutí

20. července 2012 v 11:40 | Xoxo Nell
Věděli jste, že černý pepř může skvělým způsobem ovlivnit vaše hubnutí? Ne? Tak čtěte dál!

Látka nazývaná piperin, dává pepři jeho charakteristickou pálivou chuť. Nyní, korejští vědci také zjistili, že piperin dokáže blokovat vznik nových tukových buněk v lidském těle, tedy zabraňuje dalšímu přibírání na váze.
Výsledky studie, které provedla skupina korejských vědců, byla nakonec uveřejněna v časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry. Článek v něm uvedený tvrdil, že piperin odbourává hladinu tuků v krvi a kromě toho má i další pozitivní účinky na lidské zdraví.
Již po celá staletí se černý pepř používal v tradiční orientální medicíně k léčbě různých gastro poruch, bolesti, zánětům a dalších problémům spojených se zdravím. Nicméně i když vědci nyní o černém pepři vědí, že má na lidský organismus pozitivní účinky, stále se o jeho aktivních složkách neví tolik. Zatím se tedy zjistilo, že piperin má tu schopnost zabránit novým tukovým zásobám, aby se ukládaly a kromě toho i pozitivně ovlivňuje metabolické procesy v lidském těle.
Korejští doktoři dokonce naznačili, že černý pepř přispěje k vývoji nových léků, které budou pomáhat pacientům s obezitou a chorobami spojené s ní

.
 
 

Reklama