Pleť

Líčení podle Niny Dobrev

9. srpna 2012 v 16:06 | Xoxo Nell
N.......................................Nina Dobrev.......................................

Nina Dobrev, představitelka Eleny Gilbert ze seriálu Upíři deníky, je označována za jednu z nejkrásnějších hollywoodských hereček. Toto označení získala díky svému okouzlujicímu pohledu, který podtrhává dokonalým líčením.


Nevítané černé tečky: Zbavte se jich!

3. července 2012 v 8:55 | Xoxo Nell
Všechny z nás víme, co to černé tečky. Vědí o tom své obzvláště ženy, které s nimi mají bohaté zkušenosti. Někdy může být boj s černými tečkami běh na dlouhou trať, ovšem výsledek vždy stojí za to. Ptáte se, jak vlastně černé tečky vznikají a jak proti nim lze bojovat?

Černé tečky co to je?.................................................................................................

Černé tečky jsou obvykle způsobeny nadměrným množstvím mazu a nečistot - dochází k ucpávání pórů. Tyto černé tečky ucpávají pleťové folikuly, což může vést i k akné. Pokud se i vy chcete vyhnout černým tečkám, je důležité se vyhýbat znečištěnému prostředí a také nekvalitní kosmetice. Existuje mnoho způsobů, jak lze bojovat proti černým tečkám a zabránit jejich opětovnému návratu. Dbát se však musí i na to, jaký typ pleti vlastníte. Máte-li citlivou, je důležitá větší opatrnost.

Boj začíná!...................................................................................................................

Abyste se pořádně zbavili černých teček, je důležité si nastavit určitý režim, pomocí něhož budete pečovat o svou pleť.
První věc, která je opravdu důležitá, je odstranění nečistot z pleti před spaním. Nejedná se jen o kosmetiku a make-up jako takový, důležité je čištění i v případě, nemáte-li na sobě žádný make-up. I přesto se na vaší pleti mohou objevit nečistoty, které se na ní usadily během dne. Čištění můžete provádět pomocí kvalitní čistící kosmetiky, ovšem pokud ji nemáte po ruce, použijte alespoň obyčejnou vodu. Pleť bude osvěžená a lehce omlazená.
Krom večerního čištění, je stejně tak důležité to ranní. Opět použijte kvalitní kosmetiku, se kterou odstraníte případné zbytky make-upu, které se vám večer nepodařilo odstranit. Jakékoliv čistící produkty, jako je voda nebo mléko, používejte vždy s odličovacím tampónkem. A i když jste předchozí den nikde nebyla, ráno na čištění nezapomínejte!

Mezi další účinné metody v boji proti černým tečkám je peeling. Účelem peelingu je odstranění odumřelých buněk, které se z obličeje obyčejným čištěním nedostanou pryč. Peeling provádějte alespoň 2x týdně. Vždy se ujistěte, že používáte exfoliační kosmetiku, která je vhodná pro váš typ pleti a zároveň je vyrobena z organických složek. Použitím správné kosmetiky tak zabráníte případným nežádoucím účinkům.
Krom peelingu je vhodné také používat masky. Masky představují skvělé kosmetické řešení, Před použitím každé masky, je nutné kůži nejdříve navlhčit. Teplá voda otevře póry a následné čistění pomocí masky může být efektivnější. Masky jako takové vám nepomohou jen v boji proti černým tečkám, jsou dobří pomocníci i v boji proti akné a mastnotě.

Make-up review.

27. května 2012 v 14:35 | Xoxo Nell
Díky kamarádce mám teď několik témat na beauty články. Dnes je ale nevyužiji a dám vám sem vlastní nápad - recenzi tří make-upů, se kterými mám zkušenosti. Jsou jen tři, jelikož víc make-upů jsem dlouhodobě nepoužívala a tudíž je nemohu posoudit. Snad se vám i tak článek bude líbit, popř. hodit ;)

Make-up podle typu pleti

9. dubna 2012 v 12:04 | Xoxo Nell
Při výběru make-upu musíme přihlížet nejen na správný výber odstínu, ale i na jeho složení, nebo-li na jeho typ. Při špatném výběru make-upu totiž můžete zpáchat místo perfektního looku na vaší pleti nemilé škody.

Který make-up je vhodný pro vaši pleť?

• Normální a smíšená pleť: Všechny druhy make-upů přínašejí skvělý výsledek. Tekutý, krémový i pudrový make-up je pro tuto pleť vhodný a nemusíte se bát použit žádný z těchto make-upů. Volba je pouze na Vás.

• Suchá pleť: Na suchou pleť je nejvhodnější používat tekuté nebo krémové make-upy. Vyhněte se práškům, protože mají sklon vytvářet efekt masky.

• Mastná pleť: Pudrové make-upy slouží k nejlepšímu absorbování mastnoty. Stejně tak můžete používat matující pěnu nebo tekutý make-up od Avonu.

• Citlivá pleť:Je nutností dodat takovéto pleti živiny. Pro tuto pleť je vhodný lehký tekutý make-up s heřmánkem, aloe a levanduli.
 
 

Reklama