Vlasy

Léto si žádá krásné zdravé vlasy

12. července 2012 v 0:45 | Xoxo Nell
Letní počasí si žádá nejen
opálená těla, trendy oblečení, ale také perfektní vlasy. A co by to bylo za krásné, zdravé vlasy, kdyby byly zničené. Ano, i sluníčko a letní počasí je dokáže pěkně poničit. Jak se tomu vyvarovat a pyšnit se bujnými kadeřemi?


Vlasy potřebují vlhkost.................................................

Stejně jako vaše tělo potřebuje dostatečné množství vody k tomu, aby přežilo, i vlasy si zaslouží dostatečný příjem vlhkosti k tomu, aby zůstaly zdravé. Platí tu jedno zlaté pravidlo, mnoho žen používá s oblibou suchý šampon. Pokud si jej také nemůžete vynachválit, mějte na paměti, že i přesto potřebují vlasy trochu vláhy. Neznamená to, že byste měly suchý šampon přestat používat, pouze dodejte vlasům občas trochu vláhy v podobě obyčejného spreje s vodou - nastříkejte jej po celé délce (od kořínků po konečky), a to nejlépe na večer před spaním. Ptáte se proč? Suché šampony jsou navržené tak, aby nám ušetřily čas, který věnujeme kompletnímu mytí vlasů. Suché šampony nasakují olej a mastnotu, takže dochází k jejich lehkému vysušení. Pokud hledáte ještě jiný způsob, můžete k rehydrataci bez namočení použít suchý kondicionér, kterým vlasům dodá potřebné živiny a vláhu.

Zlaté kondicionéry.....................................................

V poslední době se nám dostává nesčetně mnoho reklam, které poukazují na "zdravější" šampony bez sulfátů. Ano, ale i tyto jemné šampony vytvářející mýdlové bubliny mohou způsobit vyblednutí barvy a oslabení struktury vlasů. Pokud používáte šampony, sice odstraníte vlhkost a maz, ovšem kondicionér obsahující éterické oleje, vás zbaví těchto problémů bez poničení. Ano, v dřívějších dobách lidé skutečně používali pouze kondicionéry, protože to považovali za zdravější metodu mytí vlasů. Můžete to vyzkoušet samy - tři týdny si nemyjte vlasy šamponem a používejte pouze kondicionér. Vaše vlasy budou vypadat tak, jak nikdy nevypadaly.
V létě se starejte jednodušeji
Nechte své vlasy odpočinout od neustálého žehlení, foukání a česání. Nejlepší věc na létě je, že můžete své vlasy nosit přirozeně a můžete si vyhrát s lákavými, barevnými doplňky. Proč byste si v létě měly fénovat vlasy, když je můžete nechat přirozeně uschnout na sluníčku? Proč byste si po koupání v bazénu měly vlasy žehlit, když vám voda a letní vítr zadělají na krásné, plážové vlny? Pokud hledáte účes, který je na léto nejlepší, držte se jednoduchosti. Letos pofrčí jednoduché drdoly, rybí, ale i obyčejné copy, culíky nebo klasicky rozpuštěné vlasy.

Zapomeňte na uměle vytvořené teplo!...............................

Jak už bylo řečeno, léto sebou přináší ideální vzduch, díky kterému dochází k přirozenému sušení vlasů. Pokud si své vlasy necháte přirozeně usušit, odhalíte jejich přírodní a přirozenou strukturu. Jestliže své vlasy budete i v létě neustále žehlit a fénovat, budete je mnohonásobně poškozovat. Je tedy pravdou, že letní počasí sebou přináší i slunce, které může vlasy oslabit. K tomu je nutné používat speciální letní kosmetiku v péči o vlasy. Jestliže je budete neustále namáhat umělým teplem a vzduchem, dojde k jejich členění, řídnutí a lámání, protože se vlasy pálí.

Chraňte svou barvu!........................................................
Vzhledem k tomu, že letní sluníčko dokáže vlasy vysušit a barvu vyšisovat, mohou se zdát po čase vlasy mastné nebo naopak příliš suché. Důležité je tedy udržet vlasy hydratované, aby nedocházelo k blednutí barvy. Nejlepší způsob je podstoupit keratinovou léčbu, nebo alespoň používat kvalitní keratinové produkty, díky kterým budou vlasy méně zranitelné vůči teplu a slunci.
 
 

Reklama